Arbaaz Khan Kimdir ?
 

Arbaaz Khan

 

Doğum Tarihi
: 04.08.1967
Ülkesi
: Bombay, Maharashtra, Hindistan
 

Ödülleri

Filmfare En İyi Kötü Adam Ödülü - Daraar (1996)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu FilmFare Ödülü - Pyaar Kiya To Darna Kya (1998)
Filmfare En İyi Film Ödülü - Dabangg (2010)
Ulusal Film Ödülü En Popüler Film - Dabangg (2010)

Biyografisi
 
 

Arbaaz Khan , 4 Ağustos 1967 Bombay doğumlu aktör, yönetmen ve film yapımcısıdır.1996 yılında ilk başladığından beri, pek çok önde gelen ve destekleyici roller üstlenmiştir.

Bollywood'da Salman Khan kardeşi olarak rol aldığı Dabangg filmindeki rolü ile tanınmaktadır. Aynı zamanda Dabangg filminin yönetmenidir.Ve film yapım şirketi Arbaaz Khan Productions filmi Dabangg filminin firmasıdır.Film tüm zamanların en çok hasılat yapan Bollywood filmlerinden biri haline gelmiştir.

Arbaaz Khan Bollywood film endüstrisinin güçlü bağları olan bir ailenin ikinci oğlu olarak doğmuştur , babası Salim Karaca, başarılı bir senarist, ve onun üvey dansçı  ve Bollywood oyuncusu annesi, Salma Khan (Sushila Charak) 'dır. O aktör Salman Khan ve oyuncu-prodüktör Sohail Khan'ın kardeşidir.

Arbaaz Khan , 1996 yılında rol adlığı  filmi Daraar ile oyunculuk başlangıcını yapmıştır . Filmdeki performansı ile Filmfare En İyi Kötü Adam Ödülü almıştır .

Arbaaz Khan , model ve aktris Malaika Arora Khan ile evlidir. 2003 yılında doğan Arhaan isminde bir oğulları bulunmaktadır.


 

Rol Aldığı Filmler
 
Yorumlar
 
Yorumlar:

Yorum Yaz

 
Kalan Karakter Yorum İçin Üye Girişi Yapmalısınız
 

 
Yukarı Çık