Vidya Balan Kimdir ?
 

Vidya Balan

 

Doğum Tarihi
: 01.01.1978
Ülkesi
: Ottapalam, Kerala, India
 

Ödülleri

3  Screen Ödülleri’nde En İyi Oyuncu

 5 Filmfare Ödülü 

Biyografisi
 
 

Hindi, Bengal ve Malayalam yapımı filmlerde rol alan güzel oyuncu, kariyerinde önce klipler, televizyon şovları ve reklamlar ile başladı. Daha sonra film sektöründe görünmeye başlayan Vidya’nın ilk rol aldığı film bir Bengal yapımı olan Bhalo Theko filmiydi. İlk Hindi filmi ise 2005 yılında rol aldığı Parineeta'dır. Bu filmde olumlu eleştiriler alan güzel oyuncunun kariyeri de yükselişe geçmiştir.

Balan kariyerinin en önemli başarısını ise Paa isimli filmde aldığı rol ile 2009 yılında yakalamıştır. Son zamanlar da daha çok beyaz perdede gördüğümüz oyuncu, No One Killed Jessica ve The Dirty Picture gibi önemli yapımlarda oynadı. İkisi En İyi Aktris olmak üzere 5 kez Filmfare Ödülü kazandı ve 3 kez de Screen Ödülleri’nde En İyi Oyuncu ödülünü kazandı.

Güzel ve son zamanların formda oyuncusu Vidya Balan, üniversitede sosyoloji bölümünden mezun başarılı bir öğrenci olarak karşımıza çıkıyor.

2012 yılında rol aldığı Kahaani filmi ile eleştirmenler tarafından büyük beğeni toplamıştır ve film Hindistan iyi bir Hasılat elde etmiştir.

Kişisel yaşamında ise Balan , Mumbai bir banliyö mahallesinde ailesiyle birlikte yaşıyor. Ayrıca bir vejetaryandır.Aralaık 2012'de  Siddharth Roy Kapur ile evlenmiştir.

 


 

Rol Aldığı Filmler
 
Yorumlar
 
Yorumlar:

Yorum Yaz

 
Kalan Karakter Yorum İçin Üye Girişi Yapmalısınız
 

 
Yukarı Çık