Bipasha Basu Kimdir ?
 

Bipasha Basu

 

Doğum Tarihi
: 07.01.1979
Ülkesi
: New Delhi, Delhi, India
 

Ödülleri

 Filmfare Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncu

Biyografisi
 
 

Hindi, Telugu, Tamil ve Bengal dillerindeki filmlerde rol alan ünlü oyuncu Bipasha Basu, geçmişinde de başarılı bir manken olarak kabul görmüştür.

Ajnabee filmiyle 2001 yılında beyaz perdeye adım atan Bipasha, bu filmdeki rolüyle Filmfare Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. İlk ticari başarısını 2002′de Raaz ile yapan yıldız, 2003′te Jism filminde hafif erotizm kokan bir rolde yer aldı. Yine 2008 yılında Race filmiyle muhteşem bir ticari başarı yakaladı ve çıkışına devam etti. Avustralya yapımı bir film olan Singularity ile de ilk uluslararası filmini de yapmış oldu.

Özel yaşamında ise Basu, 1996 ve 2002 yılları arasında Raaz filminden rol arkadaşı Dino Morea ile aşk yaşadı. Biten ilişkinin ardından Jism filmi boyunca ünlü ve yakışıklı aktörile ilişki yaşayan Bipasha’nın bu aşkı da 2011′de sona erdi. Çift medya tarafından süper çift olarak adlandırılıyordu. Daha sonrasında ise güzel oyuncunun adı bir çok rol arkadaşı ile dedikodulara karıştı. Basu, İngiliz dergisi Eastern Eye tarafından 2005 ve 2007′de iki kez Asya’nın en seksi kadını seçildi.


 

Rol Aldığı Filmler
 
Yorumlar
 
Yorumlar:

Yorum Yaz

 
Kalan Karakter Yorum İçin Üye Girişi Yapmalısınız
 

 
Yukarı Çık