Anushka Sharma Kimdir ?
 

Anushka Sharma

 

Doğum Tarihi
: 01.05.1988
Ülkesi
: Bangalore , Hindistan
 

Ödülleri
Biyografisi
 
 

Anushka Sharma, 1 Mayıs 1988 de Hindistan’ın Bangalore şehrinde dünyaya geldi. Bengal asıllı babası, Hint ordusunda Albay Ajay Kumar Sharma ve annesi Ashima Sharma bir ev hanımıdır. Karnesh adında bir ağabeyi vardır.

Bangalore’de “Mount Carmel Koleji”nde okudu. Daha sonra “Mumbai”ye taşındı ve modellik yapmaya başladı. Mankenlikten sinema oyunculuğuna geçiş yaptı.Bollywood’da yer alan aktris için ilk filmlerinde Kral lakaplı “Shahrukh Khan” ile aynı filmde rol almak büyük bir mutluluk ve şanstır. Anushka Sharma, Hintli aktris ve Bollywood filmlerinde görünen eski model. 

2008 yılında Aditya Chopra’nın Senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “Rab Ne Bana Di Jodi” ( Bu Çifti Tanrı Birleştirdi)adlı ilk filminde “Shahrukh Khan” ile birlikte oynadı. Film büyük bir başarı elde etti ve onun performansı takdir edildi.İkinci filmi 7 Mayıs 2010 tarihinde “Band Baaja Baaraat” adlı filmdir. Anushka Sharma, 2010 yılında Shahid Kapur ile “Badmaash Company” adlı filmde oynarlar.

2012 yılında Shahrukh Khan ile birlik  rol aldığı Jab Tak Hai Jaan filmi Hindistan büyük başarı elde etmiştir ve filmdeki oyunculuğu ile büyük beğeni toplamıştır.


 

Rol Aldığı Filmler
 
Yorumlar
 
Yorumlar:

Yorum Yaz

 
Kalan Karakter Yorum İçin Üye Girişi Yapmalısınız
 

 
Yukarı Çık