Black Film Bilgileri
 

Black Film Bilgileri
 
 

 
Black
Yapım Yılı
2005
Film Türkçe Adı
Siyah
Hintsinemasi Puanı
9.2
Imdb Puanı
8.1
Vizyon Tarihi
04.02.2005
Film Süresi
122 dakika
Film Dili
Hintçe, İngilizce
Yapımcı Şirket
Applause Bhansali Productions | Applause Entertainment Ltd. | SLB Films Pvt. Ltd.
Çekim Yerleri
Afghan Church, Mumbai, Maharashtra, India
Ülkesi
Hindistan
Bütçe
180,000,000 INR
Hasılat
5,870,000 $
 
Ödülleri
28 ödül ve 3 adaylık

Film Özeti

Kör ve sağır bir kızın bir öğretmen sayesinde hayata nasıl tutunduğunu ve nasıl yaşam mücadelesi verip kazandığını, sonunda da öğretmeni aynı duruma düşünce ona nasıl umutsuzca öğretmenlik yaptığını konu almaktadır. Kör ve sağır doğan Michelle ailesi tarafından anlaşılamamaktadır. Annesi ve babası Michelle'i akıl hastanesine göndermeden önce son kez bir öğretmen tutup şanslarını denemek isterler. Başta öğretmenle iyi anlaşamasalarda bu öğretmenin kızı başarılı bir şekilde eğittiğini görünce bu öğretmenle yola devam ederler ve Michelle bu öğretmen sayesinde üniversiteye gider ancak sonra Michelle'in öğretmeni Alzehimer hastası olur ve Michelle'e bakamayacak duruma gelir. Artık öğretmen olma sırası Michelle'dedir kendi öğretmenine ona öğrettiklerini geri öğretmek için umutsuzca çabalar. Başarılı bir Bollywood dram filmi.

Black, Hintli yönetmen Sanjay Leela Bhansali’nin özene bezene çektiği, Doğu felsefesine yaslanan diyaloglarıyla derinleşen, güzel bir başyapıt.

 

Oyuncu Kadrosu
 

 
Yorumlar
 Resim Yüklenemdi
sifamutluyiafl
07.03.2017
 
Zaten Amitabh Bachchan varsa mutlqka muhteşemdir. ???? Amitabh Bachchan'ın Rani Mukerji ile çektiği filmler ayrı bir güzel. MutlakA izleyin ????????

 
 Resim Yüklenemdi
LucyAamir
16.07.2014
 
Rani'ye hayran olduğum ve yakın zamanda Türklerin de çalıp aynısını çekmeye çalıştığı muhteşem film.

 
 Resim Yüklenemdi
sedamir
02.12.2012
 
Harika harika harika.... Bence bütün ödülleri toplaması gereken bir filmdi... Çok etkilenip caddede gözlerim kapalı yürümüştüm.. Allah'tan hala tek parçayım:) Rani'ye de Amitabh ustayada hayran kalmıştım..

 
 
Yorumlar: 1

Yorum Yaz

 
Kalan Karakter Yorum İçin Üye Girişi Yapmalısınız
 

 
Yukarı Çık