Dabangg Film Bilgileri
 

Dabangg Film Bilgileri
 
 


 
Dabangg
Yapım Yılı
2010
Film Türkçe Adı
Korkusuz
Hintsinemasi Puanı
8.5
Imdb Puanı
6.3
Vizyon Tarihi
10.09.2010
Film Süresi
126 dakika
Film Dili
Hintçe
Yapımcı Şirket
Arbaaz Khan Productions | Shree Ashtavinayak Cine Vision
Çekim Yerleri
Hindistan
Ülkesi
Hindistan
Bütçe
9.370.000 $
Hasılat
39.130.000 $
 
Ödülleri
18 Ödül ve 8 Adaylık

Film Özeti

Aksiyon, macera , komedi ve dram'ın buluştuğu vizyona girdiği 2010 yılında Hindistan en fazla Hasılat elde eden film Dabangg.

Filmin konusu ise , Chulbul Pandey babasını küçük yaşta kaybetmiştir. Anneside dul bir kadındır ve bunun zorluğuna daha fazla katlanamaz ve evlenir .Evlendiği kişiden birde çocuğu olur fakat Chulbul ne üvey babasını nede üvey kardeşini bir türlü sevmez. Küçüklükten beri üvey küçük kardeşine karşı bir kıskançlık besler.Zaman geçmiştir ve 21 yıl sonra Chulbul polis teşkilatında büyük önem arz eden korkusuz bir polis olmuştur.

Chedi Singh ve beraberinde bir grup Chulbul'un bulunduğu bölgesinde ufak çetelere bir çok kirli iş yaptırıp kara para aklıyordur.Chedi Singh aynı zamanda Dalay'ın partisininde gençlik kolları başkanıdır . Yaptığı her kirli işinde partisinin başkanının adını  kullanarak sıyrılmaktadır.Bir gün bir operasyon sonucunda Chulbul yüklü bir miktarda para ele geçirmiştir. Chulbul'da polis teşkilatındadır fakat para konusunda teşkilata sadık değildir parayı kendisi alır .Bu paranın  peşinde olan Chedi Singh  , Chulbul ile konuşur fakat anlaşamaz artık ikili düşman olmuşlardır.

Yaptığı her işte Dalay'ın partisinin adını kullanan Chedi Singh'den kurtulmanın bir yolunu arayan  parti başkanı Chulbul ile anlaşır ve  Chedi Singh'e karşı planlarını yaparlar.

Bolca Aksiyon'un olduğu bir film olan Dabangg bir çok ödüle de layık görülmüştür . İyi Seyirler ...

 

Oyuncu Kadrosu
 

 
Yorumlar
 Resim Yüklenemdi
doganmuhammed
20.09.2014
 
saa,lman sen bu dünyada gördüğüm en iyi aktörsün...

 
 
Yorumlar: 1

Yorum Yaz

 
Kalan Karakter Yorum İçin Üye Girişi Yapmalısınız
 

 
Yukarı Çık