Kabhi Khushi Kabhie Gham Film Bilgileri
 

Kabhi Khushi Kabhie Gham Film Bilgileri
 
 


 
Kabhi Khushi Kabhie Gham
Yapım Yılı
2001
Film Türkçe Adı
Bazen Sevinç Bazen Keder
Hintsinemasi Puanı
8.0
Imdb Puanı
7.1
Vizyon Tarihi
14.12.2001
Film Süresi
210 Dakika
Film Dili
Hintçe, İngilizce, Urduca
Yapımcı Şirket
Dharma Productions
Çekim Yerleri
Mısır , Endland , Hindistan
Ülkesi
Hindistan
Bütçe
7.280.000 $
Hasılat
21.350.000 $
 
Ödülleri
22 Ödül ve 43 Adaylık

Film Özeti

-Neden bir baba oğluna asl onu ne kadar çok sevdiğini söyleyemez?Asla onu kucaklayıp, "seni seviyorum oğlum" diyemez?

+Ya anne?Oğlu dinlesin ya da dinlemesin sürekli söylemeye devam eder.
 
-Ama bu bir babanın oğlunu daha az sevdiği anlamına gelmez.
 
+Hiç kimse bir annenin evladına beslediği sevgiyi ölçemez.Bir anne bile Çünkü annenin sevgisi sınırsızdır.Bu ancak bir annenin hissedebileceği bir duygudur.

Bu repliklerle başlayan Aile ilişkileri üzerine kurulu vizyona girdiği 2001 yılında Hindistanın en çok gişe yapan filmi olan Kabhi Khushi Kabhie Gham ,

Konusu , Rahul Yashvardhan(Shahrukh Khan) ve Rohan Yashvardhan(Hrithik Roshan) , Nandini'nin üvey çocuklarıdır.Rahul okulunu bitirip geldiğinde kardeşi Rohan 9 yaşındadır.Rahul'un babası Hindistan'ın zenginlerinden birisidir.Oğlunu en yakın arkadaşının kızı Naina ile evlendirmek istemektedir fakat Rahul evlerinde dadılık yapan teyzelerinin yeğeni Anjali'ye aşık olur.Babası bu duruma karşı çıkar ve Rahul durumu söylemek üzere Anjali'nin yanına gittiğinde Anjali'nin babasının öldüğünü görür ve hemen o gün onunla evlenir.Bunu öğrenen Rahul'un babası onu evlatlıktan reddeder.Rahul İngiltere'ye bir daha dönmemek üzere gider.Bu arada Rohan ,10 sene sonra okulunu bitirir ve büyükannelerinin yanına gider orada ağabeyinin üvey olduğunu ve durumu öğrenir ve bunun üzerine babası ile ağabeyini tekrar barıştırmak üzere harekete geçer.

Yashovardhan, Rahul’u affedecek midir? Rohan Rahul’u geri dönmeye ikna edebilecek midir? Raichand ailesi tekrar birleşebilecek midir?

 

Oyuncu Kadrosu
 

 
Yorumlar
 Resim Yüklenemdi
rahmet
23.08.2016
 
niye kimse yorum yapmamış ben çok beğendim harika ikiliden harika bir film daha . yalnız en çok sevdiğim sahne bilezik sahnesiydi. o bileziği takıp kolunu arkaya kıvırıyor ve senin şekerleme dükkanını kesinlikle alacağım anjali demesi zaten ayrı bir bayılma sebebi.

 
 
Yorumlar: 1

Yorum Yaz

 
Kalan Karakter Yorum İçin Üye Girişi Yapmalısınız
 

 
Yukarı Çık