Kuch Kuch Hota Hai Film Bilgileri
 

Kuch Kuch Hota Hai Film Bilgileri
 
 


 
Kuch Kuch Hota Hai
Yapım Yılı
1998
Film Türkçe Adı
Birşeyler Oluyor
Hintsinemasi Puanı
8.5
Imdb Puanı
7.4
Vizyon Tarihi
16.10.1998
Film Süresi
177 Dakika
Film Dili
Hintçe, Urdu, İngilizce
Yapımcı Şirket
Dharma Productions
Çekim Yerleri
Blackrock Cottage, Glen Coe, Highland, Scotland, UK
Ülkesi
Hindistan
Bütçe
180,990 £
Hasılat
2,100,000 $
 
Ödülleri
12 ödül

Film Özeti

Kolejden 3 arkadaş. Rahul Anjali ve Tina. Rahul ve Anjali çok yakın 2 dosttur. Birgün bunların hayatına Tina girer. Rahul Tina’ya aşık olur. Anjali ise durumu farkettiğinde onlardan ayrılır. Kolejden sonra Rahul ile Tina evlenir ama Tina doğum sırasında vefat eder ama çocuğu yaşar. Önceden çoçuğuna 8 mektup bırakmıştır.

Anjali babasının bitanesi, 8 yaşında bir şekerpare… En sevdiği şeyler televizyon seyretmek, babasıyla vakit geçirmek, bir de… Bir de annesinden tek yadigâr, her yıl için yazdığı mektupları okumak. Bu yüzden babasının hiç şansı yok, her doğum gününde en güzel hediyeyi hiç göremediği annesi veriyor. Üzerinde 8 yazan mektubu açar. Gözyaşlarını silerek okur mektubun son kısmı, “Kızım baban kalabalıklarda bile yalnız, bilirim. O, aşka dostluktur derdi. Ben eşi oldum ama hiç en iyi arkadaşı olamadım. Bu yüzden en iyi arkadaşı, Anjali’yi bulmalısın. Onu bul ve babanı yalnızlıktan kurtar kızım! Bul onu…bul!”
Bir yolculuktur başlar. Önce fotoğraflardan, sonra tanıdıklardan. Bir yandan da babasından öğrenmeye çalışır nasıl biri olduğunu. “Anjali… Anjali çok farklıydı. Ne bileyim, erkek gibiydi. Kızlar gibi süslenmezdi, giyinmezdi. Bizimle beraber gezerdi, basketbol oynardı, biz gibiydi. Ama sonra irtibatı kesti, nerede olduğunu bilmiyorum artık.”.
İki sıkı dost Anjali ve Rahul! Basketbolda eline su dökemiyor Rahul, Anjali’nin. Her gün, bir daha, bir daha ama olmuyor. Birlikte vakit geçirmek epey mutlu ediyor onları. Neticede okulun en iyi iki arkadaşı olmuşlar. Ama Rahul’un gözü bir yandan başka kızlarda. Müdürün kızı Tina’yı görünce vuruluyor birden…
 
İyi ama Anjali’ye ne oluyor böyle? Nedir bu içinde dönen hisler? Gözünden dökülen yaşlar… Rahul’un aşkını itiraf edeceğini gördüğünde o da içindekini söylemek istemiştir ona. Ama kaderin cilvesi işte. Annesi memlekete çağırıyordur zaten, kabul eder, aradan çekilir. Garda kendisini durdurmaya gelen Rahul’a veda eder, Tina’ya kırmızı fularını verir. Tren Rahul’un bakışları arasında ayrılıverir oradan. 
Küçük Anjali’nin hasta olduğunu duyunca koşup geldiği yaz kampında tanıdık birini görür Rahul!
 
Fakat Anjali nişanlıdır . Rahul ve Anjali tekrar bir araya gelebilecek mi Aşk , Dram ve Romantik film kategorilerinde üst sıralarda yer olan bir film Kuch Kuch Hota Hai / Birşeyler Oluyor - İyi Seyirler
 

Oyuncu Kadrosu
 

 
Yorumlar
 Resim Yüklenemdi
rahmet
23.08.2016
 
izlemeye doyamadığım kajol&Shahrukh Khan uyumu burada da coşturdu kalbimdeki koroner damarları

 
 Resim Yüklenemdi
LucyAamir
16.07.2014
 
Keyifli, eğlencelik bir film.

 
 Resim Yüklenemdi
Bollywood
22.04.2014
 
Arkadaşlığı ve AŞK'i, bol romantik ve dram ile anlatan mükemmel bir bollywood filmi. Ayni zamanda Hindistanda en popürel filimlerinden biridir. Mutlaka izlenmeli.

 
 Resim Yüklenemdi
lamia
22.04.2014
 
Bu filmi izlememek büyük hata olur !!! Ilk bollywood filmim idi ve benim icin her zaman birinci sirada. Bu arada sharuck khan ve Kajol'un arasindaki uyum kimsede yok gercekten..Hindistanin Romeo&juliet'i zaten :)) bu film hala shint sinemasinda yer aliyor

 
 
Yorumlar: 1

Yorum Yaz

 
Kalan Karakter Yorum İçin Üye Girişi Yapmalısınız
 

 
Yukarı Çık