Rang Da Basanti Film Bilgileri
 

Rang Da Basanti Film Bilgileri
 
 


 
Rang Da Basanti
Yapım Yılı
2006
Film Türkçe Adı
Sarıya Boya
Hintsinemasi Puanı
9.3
Imdb Puanı
8.4
Vizyon Tarihi
26.01.2006
Film Süresi
157 dakika
Film Dili
Hintçe, Urdu, İngilizce, Punjabi
Yapımcı Şirket
ROMP | UTV Motion Pictures
Çekim Yerleri
New Delhi , Hindistan
Ülkesi
Hindistan
Bütçe
701,666 $
Hasılat
2,197,331 $
 
Ödülleri

Film Özeti

"Terörist değiliz , Herhangi bir yabancı örgütten destek almıyoruz.
Herhangi bir siyasi grup mensubu bile değiliz.
Delhi Üniversitesinden beş öğrenciyiz sadece.
Savunma Bakanını öldürdük, çünkü birilerinin "Dur!" demesi gerekiyordu.
Hatalı olabiliriz , zira birisini öldürmek suçtur.
Ama daha fazla tahammül edemedik. Bugün buraya günah çıkarmaya geldik.
Bir şeylerin yapılması gerektiğini herkese söylemek için bugün buradayız. Yapılmak zorunda "  ...

Genç bir İngiliz bayan(Sue) büyükbabasının 1920 yıllarında Hindistan'ın özgürlüğü hakkında yazdığı günlüğü ile ilgili bir belgesel çekmek için Hindistan'a gider.Hindistan'da kendisine yardım etmeyi kabul eden Hintli genç kız (Sonia) ile birlikte belgesel filmde oynayacak oyuncuyu üniversitede aramaya kalkışırlar. Kültüründen uzaklaşmış birçok aday kitlesinden sonra kötünün iyisi tadında bir grup oluşturulur. 

Mehra’nın bu filmini keskin bir çizgi ile iki parçaya ayırmak mümkündür. İlk bölüm yozlaşmış bir ülkenin, kendilerinden ve yaşadıkları topraklardan duyarsız yaşayan, tek gayeleri bir arada olup eğlenmek olan birkaç gencin hikâyesidir.

Filmin ikinci bölümünde ise , ciddi manada sistem eleştirisi yaparak toplumun geneline mesaj vermeyi amaçlar. Tarihi olayların yaşanmışlığı ile günümüzün gerçekliğini ortak bir paydada birleştirir. Hikâye, silah tüccarlarını ülkelerine ihanet etmekle suçlamaya kadar varır ve bunu genel bir çerçeve sunduktan sonra yapar. Psikolojik altyapısını adeta kokuşmuş bir milletle kurar, toplumsal bir hareket için çığır açmaya çalışır.

Gençlerin yozlaşmış sisteme karşı başlatmış olduğu mücadele , halkın desteğilye zafere dönüşünüzü izleyeceğiniz muhteşem bir başyapıt.

 

Oyuncu Kadrosu
 

 
Yorumlar
 Resim Yüklenemdi
123
22.05.2015
 
BU FİLİM ASLINDA BİZDEKİ 1980 LERDEKİ DARBEYİ ANLATIYOR ASKERİYENİN NE KADAR HER OLAYA HAKİM VE MÜDAHİL OLUP HERŞEYYİ KENDİ İSTEDİKLERİNE GÖRE ÇEVİRDİKLERİNİ BİZ DEKİ DENİZLER BATILIYA ÖZGÜ DİRENİRKEN BUNLAR BATILILARA KARŞI KENDİ MEMLEKETLERİNE ÖZGÜ DİRENİŞ SERGİLİYORLAR :)

 
 Resim Yüklenemdi
LucyAamir
16.07.2014
 
Herkese sürekli tavsiye ettiğim, Hindistan'ın "Deniz"lerini anlatan film. Etkileyici, vurucu ve iç acıtıcı... Çok tanıdık olaylar...

 
 Resim Yüklenemdi
brc25
23.05.2014
 
İlk başları basit bi film gibi gelebilir ama gittikçe güzelleşen film.Aamir Khan filmleri zaten hep çok güzel ve verdiği mesajlarla hayranlık bırakmıştır..

 
 Resim Yüklenemdi
ethem93
20.05.2014
 
Bizim ülkemizde çeksinler böyle filmi ya çekimler başlamadan yada sinamaya sunulmadan hemen yasaklanır ülkemizde yozlaşma hat safhada düzgün türkçe konuşan insan az kaldı sinema televizyon bizi daha fazla uyutmaya çalışıyor sadece ne gelişme var ne başka bişey bu filmi izleyerek biraz feyz almamız gerekli aslında saygı duymamızda gerekli hint sinemasına kendi hükümetini ve insanını eleştiren filmlere kısmadan puan vermişler baştan sona mükemmel ve oldukça anlam içeren bir film özlü sözleri bol.

 
 Resim Yüklenemdi
ilayda58
13.08.2013
 
Aamirin bir muhteşem filmi.Allahım o nasıl mimikler öyle ya.Aamir gibi bir oyuncu Türk sinemasınada lazım gerçekten..

 
 Resim Yüklenemdi
Eliz
15.05.2013
 
artık aamir ve king khan'ı ağzım açık izliyorum ne bu adamlar anlamadım. Bunlar oyuncu ise bizimkiler ne? bizimkiler oyuncu ise bunlar neeeeeee?

 
 
Yorumlar: 1

Yorum Yaz

 
Kalan Karakter Yorum İçin Üye Girişi Yapmalısınız
 

 
Yukarı Çık