3 Idiots Film Bilgileri
 

3 Idiots Film Bilgileri
 
 


 
3 Idiots
Yapım Yılı
2009
Film Türkçe Adı
3 Ahmak
Hintsinemasi Puanı
9.6
Imdb Puanı
8.3
Vizyon Tarihi
23.02.2009
Film Süresi
170 dakika
Film Dili
Hintçe, Urdu, İngilizce
Yapımcı Şirket
Eros International | Reliance Big Pictures | Vinod Chopra Productions
Çekim Yerleri
Bangalore, Karnataka, India
Ülkesi
Hindistan
Bütçe
1,645,502 $
Hasılat
80,000,000 $
 
Ödülleri
19 ödül ve 10 adaylık

Film Özeti

3 İdiots filmi 3 aylak öğrencinin Hindistandaki en iyi mühendislik okuluna başlamalarını ve okul boyunca yaptıklarını konu almakta. Filmde eğitim sistemin daima bir yarış üzerine kurulu olduğuna ve herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan 1 öğrenci ve en yakın 2 arkadaşının bu yarış sisteminin karşısında yaptıklarına değiniliyor. Başlarından geçenler olaylar, hayattan aslında ne bekledikleri. Ranço karakterinde Aamir Khan'ın başrol oynadığı film dram, komedinin yanı sıra birçok ilk ve ortaöğretim kurumunda ders niteliğinde verilebilecek eğitici bir film etkiside taşımaktadır.

 
Aamir Khan'ı bu filmde öğrenci ve filmin devamında bilim adamı olarak izleyeceksiniz. Hayallerinin peşinden koşan ve çevredeki insanların fikirleri değilde kendinin ne yapmak ve ne olmak istediğine önem veren ve bu yolda mücadele veren Aamir Khan filmde en yakın 2 arakdaşınıda etkileyerek  onlarında gerçekten olmadıkları istedikleri şeyi olmalarını sağlamada yardımcı oluyor.
 
Filmin çekim yerlerinin güzelliği yanı sıra All Is Well başta olmak üzere film aralarında yer alan birçok şarkıda büyük beğeni toplamıştır.
 
3 Idıots filmi Hindistan'da tüm zamanların en yüksek gişe ve hasılat yapan film olma özelliğinide taşımaktadır. Ayrıca yine bir Aamir Khan filmi olan Ghajini tarafından elde edilen en yüksek gişe rekoru bu film ile geçilmiştir. Ayrıca yine 3 Idiots yurtdışı pazarında da en yüksek hasılat yapan bollywood filmidir.
 

Oyuncu Kadrosu
 

 
Yorumlar
 Resim Yüklenemdi
aamir khan
22.02.2014
 
çok komik bir film izlemelisiniz

 
 Resim Yüklenemdi
nazlı khan
13.02.2014
 
ya anlamıyorum böyle güzel ve kaliteli filmler neden türkiyede vizyona girmez Aamir'i görmediniz mi yakışıklı tatlı muhteşem hala ne duruyorsunuz bu film muhteşemdi

 
 Resim Yüklenemdi
R.AYDOĞDU
25.09.2013
 
mutlaka izletilmeli...mühteşemdi

 
 Resim Yüklenemdi
Aytekra
04.09.2013
 
Çok güzel ve iyi bir film.

 
 Resim Yüklenemdi
ilayda58
13.08.2013
 
En sevdiğim iki oyuncu Aamir Khan ve Kareena Kapoor'un muhteşem bir filmi bu ikili çok sevimli.Aamir'in oyunculuğuna diyecek yok tabi yine çok sevimli görünüyor.Aamir her zaman favorimdir ve hep öyle kalacaktır.

 
 Resim Yüklenemdi
rumeysa altan
10.08.2013
 
gerçekten hayatımda izlediğim en güzel filmdi...

 
 Resim Yüklenemdi
Ceren-Kareena
30.06.2013
 
İlk başta bu filmmi yapan filmmin yönetmeni Rajkumar Hırani'yi tebrik ediyorum ve daha sonra oyuncu kadrosunda Aamir Khan ve Kareena Kapoor'u ayrıca tebrik ediyorum.Ve film süperdi!Mesela bir sahnede mutlu oluyorsun sonra hemen arkasından üzücü bir sahne geliyor ama dediğim gibi mütiş bir filmdi.Özellikle şu söze hayran kaldım ''Mükemmeli yakalamaya uğraş o zaman başarı zaten seni kovalar'' bence bu söz çok iyi bir söz.Ve bu film çocuğuna istemediği mesleği yaptırmak isteyen ailerle ders olmuş.

 
 Resim Yüklenemdi
sevimaltın
25.05.2013
 
mükemmel bir film ve hint filmleri sevmemi sağladı ve artık hint filmi izliyorum olağan üstü

 
 Resim Yüklenemdi
ra one
25.05.2013
 
müthiş bir filmdi zaten hint sinemasında da en çok izlenen film olmasından kalitesini belli etmiyor mu?:)

 
 Resim Yüklenemdi
Lkrc
20.04.2013
 
süper bir film

 
 
Yorumlar: 12345

Yorum Yaz

 
Kalan Karakter Yorum İçin Üye Girişi Yapmalısınız
 

 
Yukarı Çık