Box-Office Hesaplarına Bakmam - Boolywood Haberler
 

Box-Office Hesaplarına Bakmam
 
 

Box-Office listeleri ve hasılatta 1 Milyar Rupi (Yaklaşık 32 Milyon TL) üzerine çıkan filmler Bollywood’da hep başarılı film olarak kabul görür. Bununla birlikte, 3 Idiots filmi ile bu rakamın yaklaşık 3 katına çıkan ünlü oyuncu Aamir Khan’dan ilginç bir açıklama geldi.

Aamir Khan rakamların aldatıcı olabileceğini ve asıl filmin değerini ölçemeyebileceğini söyledi. Üç filmi “3 Idiots” , “Ghajini” ve “Fanaa” ile bu rakamların üzerine çıkmayı başaran ünlü oyuncu oldukça önemli bir başarı elde etti. Konuyla ilgili görüşleri alınan Aamir şunları kaydetti:

“İnsanların büyük çoğunluğu filmde bir yıldız oyuncu oynadığı için filmi izleyebilir. Rakamlar aldatıcı olabilir. Benim için filmin başarısının anlamı, güzel bir ekip olarak film vizyona girmeden evvel filmi izlemek için oturduğumuzda ortaya koyduğumuz işte başarılı olduğumuz hissini alıp almadığımızdır. Eğer ekip olarak yakın hissediyorsak, o zaman başarının ilk işaretlerini almışızdır.”

Özellikle 3 Idiots filminde sevenlerin kalbinde taht kuran ve mükemmeliyetçi kişiliği ile tanınan Aamir sözlerine; “Hesaplara hiç bakmadım. Hesaplara bakan en son kişi benim. Geçmiş olduğunda filmimin yakaladığı başarıyı ölçmek adına bakıyorum sadece. Benim için ölçütlerden sadece biri. Filmimin ne kadar başarılı olduğun, insanların nasıl tepki gösterdiğini anlamak için kullanıyorum.” diye devam etti.

 
Yukarı Çık