İnancı Sorun Oldu - Boolywood Haberler
 

İnancı Sorun Oldu
 
 

Geçtiğimiz günlerde evlenen Bollywood’un uzatmalı çifti Saif Ali Khan ve Kareena Kapoor’un evlilikleri gündem yaratmaya devam ediyor.

Hindistan’da beklenen ama yine de etki yaratan düğün için gündeme gelen bir başka soru da din ile ilgiliydi. Müslüman olan Saif Ali Khan ve Hindu inancını taşıyan Kareena Kapoor’un evlenmesi akıllara dine uygunluk sorusunu getirirken, ayrıca Kareena’nın Müslümanlığa geçiş yapıp yapmayacağı da gündeme geldi.

Ancak Kareena din değiştirmezken konuyla ilgili Saif Ali Khan şunları söyledi: “Kareena’dan hiç bir zaman dinini değiştirmesini istemedim. Bu dinin getirdiği büyük bir sorun, gerçekten. Dönüşüm gerektiriyor. Ben buna inanmıyorum.”

Bilindiği üzere evlilikleri hakkında perşembe günü önde gelen bir İslam fakültesi olan Darul Uloom Deoband’da bir açıklama yapılmış ve Kareena ile Saif’in evliliğinin İslam karşıtı olduğunu söylemişti. Okulun önemli isimlerinden biri olan Habibur Rahman evlilikle ilgili: “İslam dininin kurallarına göre, Kapoor (Kareena) Müslümanlığa geçiş yapmadığı için bu evlilik İslam karşıtıdır.” diye konuştu.

 
Yukarı Çık